Kolibové balanční techniky

KBT 01® 

Kolibové balanční technika  Otevírací 1 

Říká se jí technika 3 bodů: horní bod, střední bod a spodní bod. Technikou KBT 01® dosáhneme povolení a uvolnění těchto bodů. Úkolem KBT 01® je roztáhnout celý tělesný korzet , povolit stažená místa v těle a vrátit je tím do harmonie.

Naše tělo se v průběhu života podrobuje různým zátěžím, většinou jednostranným. Následkem toho se z přirozené vzpřímené polohy dostává do disbalance - vychýlení. Dlouho si ničeho nevšimneme, ale přijde čas, kdy nás tělo bolestí upozorní, že něco není, jak má být.

Může se stát, že jedna polovina je stažená více jak druhá. Rameno nebo pánev nejsou v rovno stažené váze. Původně KBT 01® byla vyvinuta pro starší ročníky. KBT 01® dokáže povolit nahromaděné stažené body v těle. Po uvolnění těchto bodů nastává roztažení celé poloviny těla, tím se povolí svalový korzet, uvolní se páteř a postupně napnuté, stažené nebo vytlačené plotýnky se vrací zpět tam kam patří.

Postupem času se zjistilo, že KBT 01® je vynikající technika i na uvolnění stresu. V dnešní době se aplikuje i na mladé klienty, kteří jsou pod nátlakem stažení nebo stresu. Nic jim není, ale místa v těle jsou stažené a tělo bolí.

Po otevření všech bloků v těle už nemusí neustále dorovnávat nerovnosti v postoji (balancování), zůstává více energie pro posílení imunitního systému. Roztáhnou se stažená místa v levé a pravé polovině těla. Klienti cítí okamžitou úlevu, mají pocit, že se tělo nadechlo, roztáhlo a mají správnou stabilitu v postoji.


Pomáhá také při: únavě, vyčerpání, hučení v uších, špatné stabilitě, bolesti svalů, otokům, depresím, bolestem hlavy, zapomínání, kolísání tělesného tlaku, stresu, častým zánětům, tenisovém lokti, bolesti prstů a otokům končetin.

KBT 02® 

Kolibové balanční technika Otevírací 2

KBT 02® je technika navracení vychýlených, posunutých nebo pootočených žeber do původního stavu. K vychýlení žeber může dojít nevhodným držením těla, úrazem, šokem, leknutím, špatným spaním, nevhodným nebo špatným pohybem, silným kašlem. Nevýhodou je, že posunuté žebro nebolí, ale bolest se ozve na jiné části těla, většinou v zádech.

U KBT 02® se pracuje s klientem a využívá se jeho pohyb ruky nebo nohy. Při pohybu využíváme natažení a roztáhnutí svalů při pohybu klienta. Tlačíme na svalovou mezižeberní dráhu určitým směrem a při povolení stažených mezižeberních svalů se žebro samo vrací do původního stavu, tam kam patří.

Pomáhá při ohnutých zádech, předsunuté hlavě a vzniku "hrbu", zamrzlém rameni, tenisovém a oštěpařském lokti, bolesti v zápěstí a prstů. Většinou postačí jedna návštěva. Pak klient může podstupovat pravidelně klasické masáže.

KBT 02® zlepšuje dýchání, sluch, zrak, paměť. Např. klientům, kteří se léčí na astma, ale nemají ho prokázané, tak po povolení prvních 4 žeber problém odchází. Další žebra ovlivňují bránici, žaludek, a tlusté střevo. Jejich srovnáním se zlepší funkce těchto vnitřních orgánů. To má vliv na zácpu, průjem, nadýmání, bolesti břicha, únavu nohou. Srovnání posledních žeber a kostrče zlepší funkci pohlavních orgánů a střev, odstraňuje bolesti v kříži a břicha, napomáhá u povoleného nebo naopak staženého dna pánevního.


KBT - E® 

Kolibové balanční technika Energetická


Vynikající technika k odbourání nahromaděného stresu a pro maximální odpočinek.

KBT-E® je hladící technika při které se pracuje s mužskou a ženskou energií. KBT-E® srovnává tělesné, duševní i energetické bloky, mnohdy nahromaděné již z dětství. Když jste unavení, nervózní, uděláte za den spoustu chyb. Zato když jste v pohodě, řešíte složité situace              v klidu  a nic vás nerozhází. KBT-E® navrací klid, harmonii a radost ze života.

Jestliže máme nějaké napětí nebo stres, nepochopení ze strany muže (otec, dědeček, bratr, učitel, partner), nebo ženy (matka, babička, kamarádka, učitelka, nadřízená, partnerka),        tak tento stres se nám ukládá buď na levé (ženské) nebo na pravé (mužské) polovině těla. Energetická umí vytáhnout napětí z tělesných drah.

Klienti popisují po KBT- E®, jako by jim někdo vymetl napětí z hlavy. Cítí se uvolnění.                   I stresové situace v životě zvládají bez obtíží a s nadhledem.