O mně

Narodila jsem se v roce 1969 a vyrostla na malém městě na západě Čech. Už jako malá jsem věděla, že chci pomáhat lidem. Moji prarodiče obhospodařovali malé hospodářství a od babičky jsem získávala cenné rady - naučila mne stloukat máslo, udělat tvaroh z mléka, které při bouřce zkyslo, poznat, kdy je třeba sebrat bylinku a jak ji dále zpracovat, aby nám dobře sloužila, děda mne naučil, čím a kdy krmit zvířata, aby dobře prospívala nebo poznat podle přírody, jaké bude počasí, odkoukala jsem, jak se kosí pole, staví "panáky" a naše "domácí" žně byly každoročně velkou událostí pro celou rodinu. Vystudovala jsem pedagogickou školu, ale stále jsem cítila, že chci vědět i vyzkoušet víc a často jsem v tomto duchu překračovala mantinely stanovené školou i poměrně konvenční rodinou. Stěhovala jsem se z místa na místo a všude hledala lidi, kteří mi mohli předat nějaké nové zkušenosti nebo poznatky

Zakotvila jsem na severu Čech, kde jsem vychovala dva syny, kterým jsem se snažila předat vědomí něčeho, co nás přesahuje a učit je poctivosti, lidskosti i přes to, že ne vždy jsme se svými postoji všemi přijímáni. A že náš motor je neustálá touha zlepšit sebe sama. Uvnitř i navenek. V tom i v mnohém dalším mi stále pomáhá můj dobrý kamarád a životní učitel Martin, kterému tímto vyjadřuji můj hluboký dík. Prošla jsem postupně několika povoláními a potkala hodně lidí, což považuji za velmi cenné životní zkušenosti. . V roce 2007 jsem získala titul Vicemiss v bodyfitness Masters a dále reprezentovala Českou republiku na MS v bodyfitness v Polském Bialystoku a o rok později v Plzni. Zkusila jsem si v tomto oboru sáhnout na vlastní dno a poznat, co je vlastně moje "tělo" za mechanismus a pochopit jeho zákonitosti i své vlastní hranice. Pochopila jsem také pak díky svým přátelům, kdy je nejlepší s něčím přestat a jít dál.

Přednášela jsem na kurzech pro nové výživové poradce základy Čínské medicíny, Ájurvédy a Alternativní výživové směry. 5 let jsem se stravovala jako vegetarián a vegan a naučila jsem se podle těchto zásad i vařit a péct. Snažím se každého člověka, kterého potkám, považovat svým způsobem za učitele a ze všeho si vzít ponaučení. To, co předávám dál, je dáno mým přesvědčením a mými osobními zkušenostmi. I dnes se snažím neustále dál vzdělávat právě v oblastech pomoci druhým a život mne už dlouho směroval právě k přímé práci s lidmi, kteří hledají. Cokoli, co by jim pomohlo kvalitněji a klidněji žít. Pokud jste to právě vy, s radostí a úctou vás přivítám a vynaložím veškerou snahu a své znalosti, abyste vždy ode mne odcházeli lehčí, uvolnění a spokojení.

Vaše Lenka, Ariete.